Kaip pjaustyti paukštieną?

  • on 10 rugsėjo, 2015
  • Patinka!
Kaip pjaustyti paukštieną?
Geriausiai pirkti šviežią nepjaustytą paukštieną, nes ji yra pigesnė. Paukštieną supjaustyti – nesunkus darbas, neatimantis daug laiko, tereikia tik šiek tiek patirties. Išmokus tinkamai pjaustyti mėsą, galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.
Paukštieną reikia nuplauti šaltu vandeniu, tik po to supjaustyti. Kulšelių mėsa yra tamsi ir raumeninga, todėl ją reikia ilgiau troškinti arba virti. Sparnelius galima kepti ant grotelių, krūtinėles – kepti orkaitėje. Jos yra neriebios, o mėsa labai sultinga. Iš vieno viščiuko galima paruošti 4 skirtingus patiekalus.
Kaip pjaustyti?

Perpjauti pusiau
Aštriu peiliu arba žirklėmis paukštį perpjauti pusiau išilgai palei krūtinkaulį. Paukštį apversti ir perkirpti nugarą iš vienos stuburo pusės. Stuburą galima nupjauti arba palikti.
Kulšelių nupjovimas
Pusiau perpjautą paukštį padėti ant medinės lentelės oda į viršų. Kulšeles šiek tiek atitraukti nuo liemens, įpjauti odą, išnarinti kulšelę ir perpjauti kulšelės sąnarį.
Blauzdelių dalijimas
Kulšeles padėti ant medinės lentelės oda į apačią. Perpjauti sąnarį ir atskirti kulšį nuo blauzdelės.
Sparnelių nupjovimas 
Sparnelius prispausti prie liemens, kad būtų matomas sąnarys. Peiliu perpjauti sąnarį ir atskirti sparnelį nuo liemens.
Krūtinėlių ir nugaros dalijimas
Krūtinėles nupjauti nuo krūtinės kaulo, po to perkirsti krūtinės kaulo iškyšulį. Nugarą perpjauti pusiau. Krūtinėles perpjauti išilgai palei krūtinkaulį. Didžiąsias filė skersai raumenų supjaustyti porcijomis.
Pjaustymo įrankiai
Medinė lentelė, aštrus peilis, aštrios žirklės, skirtos paukštienai doroti.
Article Categories:
Patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nepraleisk! receptų ..