Tortas Medutis

  • on 26 lapkričio, 2015
  • Patinka!
Tortas Medutis receptas
Produktai:
100 g. sviesto;
200 g. cukraus;
200 g. medaus;
2 kiaušiniai;
2 a.š. kepimo milteliu(nubraukti);
1 a.š. cinamono;
1 a.š. maltų gvazdikėlių;
~650g miltų.
Gaminimas:
Tortas Medutis. Į puodą berkite cukrų, dėkite sviestą ir medų. Kaitiname, nuolat maisydami, kol masė taps vienalytė ir ištirps cukrus. Tuomet masę atvėsinkite (kad nesutrauktų kiaušinių), bet neatšaldykite visiškai, – ji turi būti šilta.
Pilkite į ją išplaktus kiaušinius, gerai išmaišykite.
Dedame persijotus miltus kartu Su kepimo milteliais, užminkome tešlą.
Tešlą dalinkite į 5-7 gabaliukus, man kaskarta skirtingai. Kiekvieną gabaliuką iškočiokite. Jei tešla limpa prie kočėlo – pabarstykite truputį miltų. Papločio skersmuo turi būti didesnis, nei 24-26 cm., kad apipjovus jau iškepusį paplotį turėtume likučių trupiniams, kuriais puošime tortą (bet trupinių reikia labai nedaug, tad nekočiokite labai didelio papločio).
Papločiai išeina labai ploni – taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepkite 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja.
Kepa išties labai greitai, tad stebėkite, kada jau reikia traukti iš orkaitės! Kremui reikės: 600 g. grietinės, 400 ml. riebios grietinėlės, 200-250 g. cukraus, 1 citrinos spaustos sultys. Grietinę išplakame su cukrumi, pilame citrinos sultis, išmaišome, dedame iki standumo išplakta grietinėle, lengvais judesiais išmaišome, kremas gaunasi labai purus. Papločius dedame į tortine atsegamais šonais, sluoksniuojame su kremu, viršutiniam sluoksniui palieku vos šaukštą kremo, kad tik apteplioti, apibarstau trupiniais. Tortą dedu į šaldytuvą, geriausia per naktį. Ryte nuimu tortines šonus, apibarstau trupiniais arba kepintom migdolų drožlėm. Tortas Medutis pagamintas.
Skanaus.
Article Categories:
Tortai

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..