Kaip pasigaminti biskvitinę tešlą?

  • on 20 kovo, 2018
  • Patinka!
Kaip pasigaminti biskvitinę tešlą?
Biskvitinės tešlos pagrindas – švieži kiaušiniai. Miltus patartina vartoti aukščiausios rūšies. 
Tešlos kvapą ir skonį pagerina citrinos rūgštis ir cedra. Kepant šokoladinį tortą, į tešlą beriama kakavos.
Pirmiausia paruošiama kepimo forma. Neturint specialios formos su nuimamu kraštu, biskvitą galima kepti keptuve arba neaukštame puode. Forma glotniai išklojama švariu, truputį sviestu išteptu popieriumi. Neturint popieriaus, formą galima ištepti sviestu ir pabarstyti persijotais džiūvėsėliais arba miltais.
Kiaušinių baltymai atidžiai atskiriami nuo trynių ir pastatomi į šaldytuvą (atšaldyti greičiau plakasi). Kartais prieš plakant į baltymus įpilama vandens (1/2 šaukšto 1 baltymui). Tada padidėja išplaktų baltymų tūris. Gerai išplakti baltymai nedrimba nuo šaukšto. Išplaktų baltymų negalima ilgai laikyti, nes jie suslūgsta.
Tryniai ištrinami su cukrumi, kol masė pabąla. Kuo ilgiau trinama, tuo tryniai labiau bąla, didėja masės tūris ir tuo geresnis iškepa biskvitas. Ištrinti tryniai sumaišomi su miltais. Atsargiai maišant, sudedami išplakti baltymai. Paruošta masė tuoj supilama į formą ir kišama į orkaitę arba duonkepę.
Biskvitą reikia kepti pastovioje 180 °C, bet ne aukštesnėje kaip 200 °C temperatūroje. Kepamą biskvitą nepatartina išiminėti iš orkaitės. Patikrinti, kaip jis kepa, galima atsargiai ištraukus groteles arba skardą, ant kurios pastatyta kepimo forma, bet ne anksčiau kaip 30 min nuo įkepimo. Iškepęs biskvitas atvėsinamas kepimo formoje kambario temperatūroje.
Iš biskvito galima padaryti vyniotinius, tortus, pyragaičius ir sausainius.
Vyniotiniams iškeptų biskvitų aušinti nereikia, nes jie vyniojami karšti. Jei biskvitas apsvyla, tai ataušinus nutrinti trintuve.
Biskvitinę tešlą galima ruošti iš bulvių krakmolo ir kvietinių miltų mišinio, bet nuo krakmolo biskvitas būna sausokas. Tinka smulkus cukrus (ne cukraus pudra).


Article Categories:
Tešlos kepiniams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nepraleisk! receptų ..