Kaip išvirti kriaušių uogienę, kriaušienę?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Produktai:
1 kg kriaušių;
1 kg cukraus;
400 ml vandens;
3 g citrinos rūgšties.
Kriaušių uogienė.
Šiai uogienei labiausiai tinka tvirtos nepernokusios kriaušės. Nulupus odelę, jos supjaustom os skiltelėmis, išpjaunami sėklalizdžiai, sudedamos į verdantį vandenį, 10—15 min paverdamos, paskui atšaldomos šaltame vandenyje. Iš vandens, kuriame jos buvo laikomos, išverdamas sirupas. Sirupas supilamas ant kriaušių ir palaikomas 3-4 h. Paskui ant mažos ugnies kaitinama, kol užverda, 5-7 min pavirinama, nukėlus nuo ugnies 6-8 h palaikoma ir vėl keletą minučių verdama. Taip kartojama 3–4 kartus. Baigiant virti, pridedama šiek tiek citrinos rūgšties ar citrinos sulčių.
Verdant uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti. 
Sirupas. Smulkus cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti uogų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus. 
Kad išvirtų gera kriaušienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Kriaušės neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrusios ir vienodai pasiskirsčiusios, jos pasidaro vaiskios.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nepraleisk! receptų ..