Kaip išvirti obuolių uogienę, obuolienę?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Kaip išvirti obuolių uogienę, obuolienę? obuoliene receptas
Produktai:
1 kg obuolių;
1 kg cukraus;
250 ml vandens.
Obuolių uogienė.
Labiausiai tinka saldūs, saldiniai obuoliai. Obuoliai nuplaunami, nulupami, išimami sėklalizdžiai su sėklomis, supjaustomi 2 cm storio skiltelėmis. Kad nepatamsėtų, jie blanširuojami (užpilami verdančiu vandeniu ir palaikomi jame apie 6 min, kad suminkštėtų), tada staigiai ataušinami šaltu vandeniu. Iš vandens, kuriame jie buvo laikomi, išverdamas sirupas, supilamas ant obuolių ir palaikomas 3-4 h. Paskui ant mažos ugnies kaitinama, kol užverda, 5—7 min pavirinama, nukėlus nuo ugnies 6-8 h palaikoma ir vėl keletą minučių verdama. Taip kartojama 3–4 kartus.
Ne visos obuolių skiltelės išverda kartu. Anksčiau išvirusios atsargiai išgriebiamos šaukštu ir sudedamos į stiklainį, o kitos verdamos toliau. Kad uogienė nesusicukruotų, į saldinių obuolių uogienę reikia pridėti truputį citrinos rūgšties: vienam kilogramui vaisių – 3 g ( ant peilio galiuko). Į uogienę pridedama truputis vanilės ar cinamono.
Verdant obuolių uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus obuolių uogienė išpilstoma į stiklainius. Obuolienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti.
Sirupas. Cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti oboulių, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus.
Kad išvirtų gera obuolienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Obuoliai neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..