Kaip išvirti rabarbarų uogienę?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Kaip išvirti rabarbarų uogienę? rabarbaru uogienes virimas
Produktai:
1 kg rabarbarų;
1,5 kg cukraus;
750 ml vandens.
Rabarbarų uogienė.
Švelnūs nesumedėję rabarbaru kotai nulupami, supjaustomi 2 cm ilgio gabalėliais, nuplaunami šaltu vandeniu, 1 min pavirinami, atšaldomi šaltame vandenyje, užpilami sirupu ir per 2 kartus išverdama uogienė. Sirupas su rabarbarais kiekvieną kartą užvirinamas, keletą minučių paverdami, nukeliami nuo ugnies ir palaikomi 5-7 val. Baigiant virti, pridedama truputis vanilės.
Verdant rabarbarų uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti.
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Smulkus cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti uogų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus.
Kad išvirtų gera rabarbarų uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Rabarbarai neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..