Kaip išvirti šermukšnių uogienę?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Kaip išvirti šermukšnių uogienę receptas
Produktai:
1 kg šermukšnių;
1,5 kg smulkaus cukraus;
600 ml. vandens.
Šermukšnių uogienė.
Kada skinti šermuksnių uogas? Po pirmųjų šalnų skinti šermukšniai būna ne tokie kartūs. Uogos nuskabomos ir 1-2 h palaikomos nekarštoje orkaitėje, paskui 5 min – labai karštame vandenyje. Išverdamas sirupas. Uogos jame išlaikomos 68 h, paskui užvirinamos, nukeliamos nuo ugnies ir 10-15 min aušinamos. Taip kartojama 4-5 kartus. Šermukšnių uogos labai pamažu prisigeria cukraus, todėl ataušusi uogienė palaikoma 12 h, paskui sirupas nupilamas ir truputį paverdamas be uogų. Uogos suberiamos į stiklainius, užpilamos paruoštu sirupu.
Verdant šermukšnių uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti.
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Smulkus cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti uogų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus.
Kad išvirtų gera šermukšnių uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Uogos neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..