Kaip išvirti svarainių uogienę žiemai?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Kaip išvirti svarainių uogienę žiemai
Produktai:
1 kg svarainių;
1 kg cukraus;
400 ml vandens.
Svarainių uogienė.
Nevisai prinokę ir labai kieti vaisiai palaikomi keletą dienų kambaryje, kad prinoktų ir suminkštėtų. Tada nulupama odelė, išpjaunami sėklalizdžiai, vaisiai supjaustomi skiltelėmis, sudedami i puodą, užpilami verdančiu vandeniu ir pavirinami, kol suminkštėja (15-25 min). Nuluptos odelės išverdamos atskirai nedideliame vandens kiekyje, iš nuoviro paruošiamas sirupas, juo užpilamos vaisių skiltelės ir 3-4 h palaikoma. Verdama 3-4 kartus, kol skiltelės pasidaro vaiskios.
Verdant uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti. 
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Smulkus cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti uogų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus. 
Kad išvirtų gera uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Vaisiai neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nepraleisk! receptų ..