Kaip marinuoti grybus? Kokie grybai marinuojami?

  • on 2 gegužės, 2018
  • Patinka!

Grybų marinavimas.

Marinuojami jauni, tvirti, nesukirmiję baravykai, raudonviršiai, lepšės, kazlėkai, žaliuokės, juosvažaliai baltikai, kelmučiai ir kiti grybai. Paprastai marinuojamos grybų kepurėlės, baravykus galima marinuoti ir su kotais (kotai supjaustomi ne storesniais kaip 1-2 cm storio griežinėliais).
Nuvalyti ir nuplauti grybai išverdami, truputį parūgštintame ir pasūdytame vandenyje. Verdant grybus reikia atsargiai pamaišyti, nugraibyti putas. Kiekvienos rūšies grybus reikia virti atskirai, nes jų virimo laikas nevienodas. Išvirę grybai nusėda ant puodo dugno. Tada jie išverčiami į sietelį arba kiaurasamtį. Kai ataušta, sudedami į stiklinius arba metalinius glazūruotus indus ir užpilami marinatu.
Marinatui į verdantį vandenį įberiama cukraus, druskos, pridedama prieskonių ir viskas pavirinama. Tada įpilama acto ir atšaldoma. Paruoštu marinatu užpilami grybai. Marinatas turi apsemti grybus, kad šie nepelytų. Ant viršaus užpilama aliejaus.

3 stiklinėms vandens – 1 stiklinė 6% acto, 2 šaukštai cukraus, 4 šaukšteliai druskos, 3 lauro lapeliai, 6 kvapieji pipirai, 3 gvazdikėliai, cinamono.
Marinuoti grybai laikomi vėsiai. Jei ant jų atsiranda pelėsių, grybus reikia supilti į sietelį arba kiaurasamtį ir nuplikyti verdančiu vandeniu, paskui paruošti naują marinatą, grybus jame pavirinti, supilti į stiklainius ir užpilti aliejumi.

Article Categories:
Patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nepraleisk! receptų ..