Šaldyti pomidorai žiemai. Kaip šaldyti pomidorus?

  • on 7 rugsėjo, 2023
  • Patinka!
aldyti pomidorai

Ar galima užšaldyti pomidorus? Pomidorus galima sušaldyti ir supjausčius, bet galima užšaldyti ir sveikus.

Pomidorų šaldymas yra puikus būdas išlaikyti šviežius pomidorus žiemai, ypač jei turite daug pomidorų, kurių negalite sunaudoti iškart. Štai kaip galima užšaldyti pomidorus žiemai.
Nuplaukite pomidorus švariu vandeniu ir nudžiovinkite juos rankšluosčiu arba popierinėmis servetėlėmis arba palaukite kol savaime nudžius.
Naudojant aštrų peilį, pašalinkite pomidorų kamieno dalis ir bet kokius pažeidimus arba sugedimus. Tačiau rekomenduojama šaldyti sveikus, kietus, prinokusius pomidorus.
Jei norite, galite supjaustyti pomidorus smulkesnėmis dalimis, pvz., griežinėliais ar ketvirčiais, priklausomai nuo to, kaip planuojate juos naudoti žiemą.
Išdėliokite paruoštus pomidorus vieną šalia kito ant lentelės, kad jie neprilipinėtų vienas prie kito. Sudėkite pomidorus į šaldytuvo kamerą arba į šaldiklį, kad juie sušaltų. Tai gali užtrukti kelias valandas, priklausomai nuo to, kokio storio yra pomidorai.
Kai pomidorai sušąla, perdėkite juos į plastikinius maišelius arba stiklinius indus. Geriausia juos susidėti porcijomis, kad būtų lengviau išimti tik tiek, kiek reikia. Uždarykite indus ar maišelius hermetiškai.
Ant indų ar maišelių užrašykite užšaldymo datą, kad žinotumėte, kiek laiko pomidorai jau yra užšaldyti. Užšaldyti pomidorai išlaikys savo skonį ir mitybinę vertę, taigi galėsite juos naudoti žiemą, gamindami padažus, sriubas, troškinius ar kitus patiekalus. Visų rūšių šaldyti pomidorai laikomi ne ilgiau, kaip 8–10 mėnesių.

Article Categories:
Patarimai

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..