Kaip išvirti spanguolių uogienę?

  • on 5 gegužės, 2018
  • Patinka!
Kaip išvirti spanguolių uogienę?
Produktai:
1 kg spanguolių
1,5 kg cukraus;
400 ml vandens.
Spanguolių uogienė.
Perrinktos ir nuplautos spanguolės 5 min palaikomos verdančiame vandenyje, tada užpilamos verdančiu sirupu ir išverdama uogienė.
Skoniui pagerinti į uogas galima įdėti obuolių (1 kilogramui spanguolių – 1 kg antaninių obuolių). Obuoliai nulupami, supjaustomi skiltelėmis, apverdami, kad suminkštėtu, ir kartu su spanguolėmis sudedami į sirupą. Spanguolių uogienę galima virti ir su graikiniais riešutais (1 stiklinė išlukštentų riešutų vienam kilogramui uogų). Riešutų branduoliai 25—30 min paverdami atskirai, vanduo nupilamas, o riešutai sumaišomi su uogomis ir išverdama uogienė.
Verdant uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti. 
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies.
Kad išvirtų gera uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Uogos neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.
Article Categories:
Uogienės

Parašykite komentarą

Nepraleisk! receptų ..